خدمات

دیگ چدنی ایران شوفاژ

دیگ چدنی ایران شوفاژ

دیگ چدنی ایران شوفاژ از متداولترین انواع دیگ های آب گرم است که حرارت ناشی از سوختن ماده سوختی در مشعل, درجه حرارت سیال داخل آن, آب را بالا می برد. دیگ های چدنی به صورت پره پره ساخته و مونتاژ می شوند و ظرفیت حرارتی دیگ با افزایش تعداد پره های آن قابل افزایش است. جنس دیگ چدنی شوفاژ آتشخوار است و در مقابل اکسید شدن و رطوبت مقاوم است.

از آنجا که دیگ های چدنی و فولادی دارای کاربرد ها و مزایای مخصوص به خود هستند از جمله دغدغه افراد هنگام خرید دیگ های چدنی و فولادی بازدهی گرمایش بالا و تحمل فشار کاری زیاد است.

در تولید دیگ های چدنی از چدن خاکستری استفاده می شود و در ظرفیت های مختلف و به صورت پره ای و به روش ریخنه گری تولید می شوند. تعداد پره های دیگ های چدنی با توجه به ظرفیت حرارتی مورد نیاز آن ها تعیین می شود و هرچه ظرفیت بالاتری نیاز باشد از تعداد پره های بیشتری در این دیگ ها استفاده می شود.

دیگ های چدنی بر حسب ظرفیت از تعدادی پره وسط و یک پره جلو, یک پره عقب تشکیل می شوند و این پره ها به وسیله بوش به یک دیگر متصل می شوند. بین پره های انتهایی و پره های وسطی تفاوت وجود دارد در حالی که تمامی پره های وسط یکسان هستند.

مزایای دیگ های چدنی

_ مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی

_ حما و نقل آسان پره های دیگ به دلیل قابلیت حما و نقل آسان, قابل تغییر بودن ظرفیت حرارتی با افزایش و یا کاهش تعداد پره ها

_ تعویض پره های معیوب و شکسته در صورت شکسته شدن یا سوراخ شدن در اثر حرارت

_ ارزان بودن پره ها

_ دیگ های چدنی در ابعداد کوچک موجود هستند و در موتورخانه فضای کمی را اشغال می کنند.

_ متغیر بودن ظرفیت حرارتی با تغییر پره ها

معایب دیگ های چدنی

یکی از مشکلاتی که در دیگ های چدنی به وجود می آید ترک برداشتن جداره پره های دیگ چدنی موتورخانه است که در اثر فشار زیاد سیستم, تنش های حرارتی, ایجاد رسوب روی سطح داخلی پره ها ایجاد می شود.

استفاده از دیگ های چدنی در مکان های با اختلاف دمای رفت و برگشت زیاد, همچنین مناطق با زمستان های سرد توصیه نمی شود زیرا از نظر دمای کاری و فشار دارای محدودیت هستند. این دیگ ها بر اثر تنش های حرارتی که بر اثر آب برگشتی نسبتا سرد بر روی پره ها ایجاد می شود دچار ترک خوردگی می شود اما در دیگ های نسل جدید با بکارگیری تکنولوژی اکواستریم بسیاری از این مشکلات بر طرف شده است.

اصالت و گارانتی دیگ های چدنی شوفاژ

دیگ های چدنی شوفاژ علاوه بر دارا بودن گارانتی 10 ساله, از شبکه خدمات پس از فروش گسترده ای در سراسر کشور برخوردارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تنظیم و طراحی توسط وب تک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *