مقالات

سیستم گرمایش از کف و مزیت آن در خانه

سیستم گرمایش از کف و مزیت آن در خانه

در این مقاله درباره سیستم گرمایش از کف و مزیت آن در خانه صحبت خواهیم کرد ما را تا انتها همراهی نمایید . در بیشتر آگهی های اطلاع رسانی و تبلیغاتی به این نکته اشاره شده که سیستم های گرمایش از کف به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک میکنند و باعث کاهش هزینه قبوض میشوند. اما علاوه بر این، سیستم گرمایش از کف نسبت به دیگر سیستم های حرارتی منزل مزایای دیگری نیز دارد. سیستم گرمایش از کف حرارت مطلوب تری دارد، جایگزین حرارتی سالم تری است، بی صدا است و در معرض دید قرار نمیگیرد و البته گرمای ماندگار تری تولید میکند.

امکان کنترل بهتر دمای هوا

با استفاده از سیستمهای گرمایش از کف به راحتی میتوان کنترل کرد که در هر زمان کدام قسمت از خانه گرم شود. این ویژگی باعث کاهش هزینه ها شده و اجازه میدهد به جای کل خانه تنها بخش های خاصی را که لازم است گرم کنید.

سلامت سیستم گرمایش از کفسیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف جایگزینی مناسب برای سیستم های حرارتی دیگر مثل بخاری، شومینه و شوفاژ است. زیرا حرارت تابشی ایجاد نمیکند و آلودگی هوای کمتری تولید می نماید. سیستم گرمایش از کف برای تامین حرارت خانه نیازی به گردش هوا ندارد و گرد و خاک را جا به جا نمیکند ، بنابراین برای کسانی که به آلرژی، آسم و دیگر بیماری های تنفسی مبتلا هستند، مناسب تر است.

سر و صدای کمتر و شکل ظاهری بهتر

یکی از مزیت های بزرگ گرمایش از کف آن است که در زیر زمین قرار دارد؛ جلوی دید نیست و مانند دیگر سیستم های حرارتی فضا اشغال نمی کند؛ فضایی که میتوان کاربرد بهتری تری برای آن در نظر گرفت. این ویژگی امکان چیدمان بهتر اثاثیه و مبلمان منزل را فراهم میکند. به علاوه سیستم گرمایش از کف حین کار کردن هیچ نوع سر و صدایی ایجاد نمیکند. هیچ کس سیستم گرمایش از کف را نمیبیند و متوجه کارکرد آن نمیشود. تنها نشانه کار کردن سیستم گرمایش از کف گرما و راحتی است که در زیر پاها حس می شود.

حرارت ملایم و مطلوب

محیط هایی که به سیستم گرمایش از کف مجهز هستند، به دمای مطلوب انسان بسیار نزدیک هستند. سیستم های حرارتی دیگر هوا را به صورت مستقیم گرم میکنند؛ سیستم گرمایش از کف اما علاوه بر هوای محیط، دیگر سطوح و اشیای اتاق را نیز گرم میکنند. این امر باعث میشود هوای گرم کمتری از اتاق خارج شود. بیشتر افراد در چنین فضایی حتی اگر ۵ درجه سرد تر از زمانی که سیستم های دیگر به کار رفته اند باشد، احساس راحتی میکنند.

سازگار با محیط زیست

از آنجا که سیستم گرمایش از کف از انرژی پاک استفاده میکند، بهره وری بیشتری دارند و به پیش آماده سازی کمتری نیاز دارند، در دسته محصولات دوست دار محیط زیست قرار میگیرند. سیستم گرمایش از کف را میتوان با انرژی خورشیدی و سایر منابع گرمایشی پاک سازگار نمود و البته به مصالح کمتری برای ساخت و راه اندازی نیاز دارند.

در حال حاضر چندین برنامه ملی و چند طرح از انجمن های دوست دار محیط زیست در سراسر جهان برای ساخت خانه های سبز به کمک سیستم گرمایش از کف و هماهنگ ساختن کامل آن با خانه های سبز در حال طراحی و اجرا هستند.

ماندگاری بیشتر حرارت سیستم گرمایش از کف

حرارت سیستم های گرمایش از کف تقریبا ماندگار است؛ چرا که گرما به صورت یکنواخت در کف و سطح زمین پخش میشود. دیگر سیستم های حرارتی گرمای پراکنده و نقطه ای ایجاد میکنند که باعث ایجاد هوای نامتعادل در اتاق می شود. این گرما به سرعت جا به جا شده، به بالا و به سمت سقف حرکت کرده و از بین میرود. با سیستم گرمایش از کف حتی در زمستان میتوانید با پای برهنه همه جای خانه راه بروید و از حرارت یکنواخت آن لذت ببرید.

کاهش مصرف انرژی

سیستم گرمایش از کف در مقایسه با دیگر سیستم های حرارتی رایج در اماکن مسکونی و تجاری، صرفه جویی انرژی بیشتری دارد. عوامل مختلفی بر میزان مصرف انرژی تاثیرگذار هستند، امکان راه اندازی با حرارت کم، ایجاد دمای مطلوب در دمای هوای پایین تر و یکنواختی حرارت ایجاد شده همگی بر میزان مصرف انرژی تاثیر دارند. با تخمینی سر انگشتی سیستم گرمایش از کف باعث ۱۰ تا ۲۰ درصد صرفه جویی در مصرف انرژی میشود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *